AXA životná poisťovňa – recenzia a hodnotenie

Životná poisťovňa AXA s vyše 200-ročnou tradíciou vzišla z pôvodne francúzskej spoločnosti Mutuelle de l’Assurance contre. Názov AXA si poisťovňa vybrala až v roku 1985. Na Slovensku pôsobí od roku 2006 a za túto dobu si stihla vybudovať meno jednej z najväčších a najznámejších životných poisťovní. Motto AXA znie „Viac ako štandard“ a presne definuje snahu spoločnosti priniesť klientom viac služieb v poistení so zreteľom na kvalitu a lepší servis.

Portfólio služieb a produktov životnej poisťovne AXA je naozaj rozmanité a pre konkrétny prehľad Vám odporúčame navštíviť priamo stránky spoločnosti na www.axa.sk.

V ponuke má AXA okrem životného poistenia aj poistenie domova, poistenie auta a cestovné poistenie. Tie si však predstavíme až v niektorom z budúcich príspevkov. V dnešnom sa zameriame na ponuku životného poistenia.

AXA - životné poistenie

Naozaj potrebujem životné poistenie?

Životné poistenie je dobrovoľné a nikto Vám ho nemôže nariadiť. Mnoho ľudí v súčasnosti životné poistenie uzavreté nemá a spoliehajú sa iba na povinné zdravotné poistenie. To je však iba minimálnou poistkou v prípade väčších zdravotných komplikácií či úmrtia. Zdravotné poistenie pokrýva iba náklady na ošetrenie, preventívne prehliadky, prípadne krátkodobú hospitalizáciu.

Životné poistenie zabezpečí financie pre Vás alebo Vašu rodinu v prípade úrazu alebo smrti.

Poistenie sa uzatvára na dobu určitú. Pokiaľ sa takto našetrené peniaze nevyužijú, vyplácajú sa po ukončení dohodnutej doby buď priamo poistencovi a v prípade, že už poistenec nežije, vyplatia sa pozostalým (deti, partner, rodičia). Vyplatenie prebieha buď jednorazovo alebo v mesačných splátkach.

Životné poistenie je taktiež vhodné uzatvoriť v čo najskoršom veku. Kým je človek mladý a zdravý, budúcnosť ho netrápi. No pokiaľ sa u Vás v neskoršom veku začnú prejavovať choroby a zdravotné ťažkosti, suma, ktorú budete na poistenie odvádzať sa zvýši, nakoľko budete pre poisťovňu „rizikovejším“ poistencom. Zároveň Vám bez poistenia nemusí byť odsúhlasený úver na bývanie či iné pôžičky a tieto záležitosti už chtiac-nechtiac rieši vo svojom živote každý z nás.

Budú moje peniaze iba „ležať“ na účte poisťovne?

Závisí na tom, aký typ životného poistenia si zvolíte. V prípade investičných typov poistenia sa Vám budú peniaze zhodnocovať v podielových fondoch a výška výnosu bude závisieť od miery rizika jednotlivých investícií. Samozrejme, že čím bude riziko menšie, tým bude menší aj celkový výnos.

 Investičné životné poistenie AegonTypy životného poistenia v životnej poisťovni AXA

S AXA je vďaka variabilite a flexibilite poistných produktov možné nakombinovať pre Vás vždy to najvýhodnejšie poistenie. Zároveň je možné ho upraviť kedykoľvek v jeho priebehu, čo je výhodou v prípade straty zamestnania (zníženie odvodu do poisťovne) alebo naopak zvýšenia príjmu (na poistenie si odložíte viac).

Rizikové životné poistenie Active Life od AXA

Produkt Active Life je kvalitné nemocenské a úrazové poistenie. Najvhodnejšie je pre celé niekoľkogeneračné a mnohočlenné rodiny. Poistiť je možné 1 až 8 osôb a ich účasť na poistení sa dá kedykoľvek meniť (napr. narodenie dieťaťa alebo úmrtie starých rodičov). Rizikové poistenie je taktiež možné použiť na zabezpečenie hypotéky a podobne.

 • životné poistenie axavýhodné zľavy na poplatkoch v závislosti od rozsahu poistenia
 • praktické asistenčné služby
 • finančná podpora až pri 51 diagnostikovaných ochoreniach
 • v prípade úmrtia garantovaná poistná čiastka
 • nevýhodou je absencia sporiacej a investičnej zložky

Investičné životné poistenie od AXA

Investičné poistenie sa javí ako najvýhodnejšia forma životného poistenia, nakoľko spája kompletnú poistnú ochranu s možnosťou zhodnocovať svoje peniaze. Je vhodné pre tých, ktorí chcú dlhodobo zhodnocovať svoje peniaze a chcú s nimi slobodne voľne narábať.

Poistenec môže investovať do vybraných investičných fondov, kde miera zhodnotenia vychádza z ich predpokladaného rizika. Stratégie fondov a ich rizikovosť sa delí na 3 základné skupiny:

 • konzervatívna stratégiaInvestičné poistenie AXA
 • vyvážená stratégia
 • agresívna (dynamická) stratégia

Čím viac je stratégia riziková, tým väčšie je zhodnotenie, no investičné riziko je celé na poistencovi. Pri konzervatívnej stratégii je riziko najnižšie, no najnižší je aj výnos.

Poisťovňa Vami zaplatené peniaze rozdelí na krytie poistného a na tzv. podielové jednotky, ktoré umiestni do rôznych fondov. Pomer, v akom sa poistné rozdelí na krytie a na PJ, určuje klient. V prípade úmrtia je pozostalým vyplatená poistka a podiel zároveň.

AXA ponúka 5 typov investičného životného poistenia:

Životné poistenie AXA Kumulativ Life

 • kombinácia poistenia a investovania do fondov
 • 4 unikátne fondy s jedinečnými investičnými príležitosťami
 • vernostný bonus – čím dlhšie je poistenie v AXA, tým je klientovi každoročne pripísaný vyšší bonus (od 4. rokov v spoločnosti)
 • obsiahle portfólio pripoistení na zabezpečenie sa v každej životnej situácii
 • voliteľná investičná stratégia
 • vysoké zhodnotenie pri dlhodobej investícii

Životné poistenie AXA Kumulativ Max

 • vhodný pri doplnkovom sporení na dôchodok
 • sporenie s možnosťou mimoriadnych vkladov
 • viac než 30 rôznych pripoistení proti chorobám a úrazom
 • možnosť zvoliť si typ investičnej stratégie
 • vernostný bonus (pripisujúci sa každých 5 rokov)
 • aktívna ochrana investícií (zamykanie a relokácia výnosov)

Životné poistenie AXA Comfort Plus

 • investícia už od 10 € mesačne
 • stabilná ochrana Vás a Vašej rodiny s finančným zabezpečením budúcnosti
 • široký rozsah poistnej ochrany
 • garantovaný výnos 0,9% ročne
 • stabilita hodnoty peňazí
 • možnosť mimoriadnych vkladov do fondov
 • možnosť ľubovoľne rozdeliť peniaze do AXA fondovDetské životné poistenie Lienka

Detské životné investičné poistenie AXA Lienka

Poistenie Lienka chráni Vaše dieťa pred nečakanými nástrahami, a zároveň sporí prostriedky na jeho vstup do života. S Lienkou svojmu dieťaťu zabezpečíte prostriedky na štúdium, svadbu alebo bývanie. V prípade invalidity alebo smrti rodiča poistenie Lienka nezaniká, ale si ho berie na starosť poisťovňa AXA.

 • možnosť pripoistenia rodiča
 • investícia už od 10 € mesačne
 • široký rozsah poistnej ochrany
 • garantovaný výnos 0,9% ročne
 • stabilita hodnoty peňazí
 • možnosť mimoriadnych vkladov do fondov
 • možnosť ľubovoľne rozdeliť peniaze do AXA fondov
 • možnosť zmien v poistení

Životné poistenie AXA Balance Selection IV

Investičné poistenie, ktoré ponúka vyššie zhodnotenie oproti bežným vkladovým produktom. Spája to najlepšie z konzervatívnej a dynamickej investície.

Produkt umožňuje investovať do TOP 10 najznámejších svetových spoločností. Výnos nie je garantovaný, ale tieto firmy majú v súčasnosti najväčšiu hodnotu, a teda aj investícia do nich by mala byť vysoko rentabilná.

S poistením AXA Balance Selection IV dosiahnete:

 • kombináciu kvalitnej poistnej ochrany a výhodnej investície po dobu 5,5 roka
 • zachovanie vstupnej hodnoty Vašej investície
 • výnos, ktorý prevyšuje zisk z bežných investičných produktov

AXA umožňuje investíciu do fondov spoločností The Coca Cola c.o., Unilever NV, Total SA, Vodafone Group PLC, Munich RE, Fresenius Medical Care AG a c.o., ABB LTD – REG, Roche Holding AG, Intel Corp., Siemens AG a The Procter a Gamble c.o.

Zhrnutie

Životné poistenie by mal pre vlastnú bezpečnosť uzavrieť každý z nás. Životná poisťovňa AXA sa so svojou ponukou komplexného poistenia radí do popredia medzi tuzemskými poisťovňami. S účasťou v podielových fondoch najvplyvnejších svetových firiem dokáže navnadiť na vysoké výnosy a obsažným balíkom poistných produktov a služieb ochráni Vás a Vašu rodinu pred všetkými nepríjemnosťami, ktoré môže život kedykoľvek priniesť.

Celkovo by sme poisťovňu AXA charakterizovali ako vyspelú, bezpečnú a fundovanú spoločnosť pre Váš život.

Stále nie ste rozhodnutí? Prečítajte si 10 dôvodov, prečo si vybrať práve poisťovňu AXA.


AXA životná poisťovňa – recenzia a hodnotenie
2.33 (46.67%) 18 votes
Latest Comments
 1. Tomáš

  To myslíte vážne pri Active Life, že nevýhodou je absencia sporiacej a investičnej zložky?? To je skôr výhodou, pretože neplatím zbytočne poplatky poisťovni za niečo čo ani nerobí. Ďalšia vec, že pri Investičných produktoch ste o poplatkoch nespomenuli ani slovo. Sporenie cez poistky určite nie je dobrá voľba!

 2. MOnika Janíčková

  Poisťovňa AXa je jedna z najnepružnejších , zavádzajúcich poisťovní komunikácia s klientom je na nulovej úrovni.Absolútne nedoporučujem túto poisťovňu!!

 3. Adam

  AXA poisťovňu nikdy nikomu nedoporučím a pokiaľ sa bude dať, budem ľudí od nich odhovárať! Mali sme isť na dovolenku, ktorú sme mali poistenú cez túto bandu AXAcku, no manželka vážne ochorela, tak sme ju museli stornovať. Doktorka nám vyslovene neodporúčala s manželkou cestovať nakoľko bola v prvých týždňoch tehotenstva a riskovali by sme to najcennejšie – nenarodené dieťatko! Táto hnusná banda od nás vyžaduje kadejaké potvrdenia, chorobopisy a dokladovanie zdravotného stavu aj napriek tomu, že sme takéto dokumenty – a teda potvrdenie o práceneschopnosti a diagnózy – ihneď poslali. Vykrúcajú sa, tak ako každý slizký poisťováci! Neprajme Vám nič zlé, nebojte sa, len dúfam, že ak sa dostanente do podobnej situácie, sa uvedomíte! Peniaze si napchajte do……zdravie je prednejšie! Štve ma ten princíp, že na čo človeku ponúkate niečo, z čoho sa vykrúcate potom ako hnačka v čreve? NA ČO? Kvôli peniazom? Užite si ich!

 4. Martin

  Ja suhladim asi najhorsia poistovna co som mal

 5. vladimír Urban

  Dobrý deň
  s poiťovňou AXA nechcem mať nikdy viac spoločné,za poistku ,ktorá bola aj nebola uzavretá si strhli 20 eur.
  Ako dôchodca ju nedoporučujem

 6. Ivana

  Najhorsia poistovna s najhorsim pristupom. Odmietli mi plnit poistne plnenie po tazkom uraze chrbtie, poskodenia miechy a operacii, kde mi bola voperovana titanova konstrukcia. Ze vraj podla obcianskeho zakonnika si to mozu dovolit, nevyplatit ma. Dakujem pekne !
  preslo 10 mesiacov od mojej nehody a ziadna komunikacia s nimi a personal na pobocke nic nevie a myka plecami !!!

 7. Ivana mikolajova

  Najhorsia poistovna, po zruseni rodinneho urazoveho som dostala prvy list po roku rovno od exekutora, koli nedoplatku, a zmluvu som neuzatvarala ja, ale manzel. Manzel si zvysoval mesacnu sumu na zivotnom, pol roka sme cakali na vyjadrenie. Po pol roku zrusenie zmluvy za nedoplatok, lebo neplatil novu sumu, ale stale staru a samozrejme zas exekutor. Ani raz sme nedostali list o tom ze mame nedoplatok, alebo ze schvalili navrh na zvysenie poistneho. Zrejme vedia co robia, sikovni su tam vsetci do jedneho, iba zbytocne problemy s touto poistovnou. Ja mam poitku v inej a zatial to funguje tak ako ma.

 8. Katarina

  Pokial sa ma niekto opyta na tuto poistovnu s nazvom AXA, tak urcite poviem: NIKDY V ZIVOTE!!!!!!!!!!!! Take problemy ako mam doteraz s touto poistovnou to este svet nevidel. Ked som uzavrela cestovne poistenie na cestu do USA, myslela som si, ze vsetko bude fungovat ferovo a tak, ako si to klient predstavuje. No zial, po dodrzani vsetkych pokynov a povinnosti z mojej strany som sa dockala exekucie z americkej nemocnice a mala som problem dostat sa do USA na pracovne viza o rok neskor. Ich zatlkanie a odmlcanie mi sposobilo velke problemy a pokazili mi bonitu zakaznika v USA. Po tejto skusenosti som zrusila zivotne poistenie a co ma cakalo? Taky isty priebeh. Uznanie vypovede, odmlcanie a nasledne zhodenie viny na klienta!!!!! To je take typicke pre tuto poistovnu a doteraz sa s nimi navlacujem a vyplatenie poistnej zmluvy. Kiez by to niekto chcel publikovat a rovno do eteru za ich jednanie a pristup, ktory sa neda porovnat ani s tym najmensim IQ jednoducheho cloveka. Takze zaver znie: NIKDY V ZIVOTE!!!!!!

 9. andrej

  0940185426 dakujem

 10. Danka

  Poviem Vám môj príbeh. Boli sme členmi AXA 2 roky. Poctivo sme platitili poistku zákonnú aj havarijnú na auto. Samozrejme, nechtiac sme mali 2x poistnú udalosť. Čo sa týka ich prístupu, ok, uhradili za nás všetko (5% sme platili my ako spolúčastník). Ale, zrazu nám vypovedali zmluvu, nakoľko podľa zmluvy majú na ňu právo. OK, prečo nie?
  Ja , ako zákazník som stratila voči nim všetku dôveru a nikomu ich nebudem odporúčať.
  Kým platíte, všetko je OK, akonáhle ich stojíte peniaze, už Vás nepotrebujú. Tak aká je to poisťovňa ????????

 11. Dusan Janovec

  Neskutocny border v tejto poistovni, lutujem ze som uzavrel PZP a Havarijne poistenie. Pytali fotky pri hav.poisteni poslal som ich poistovacke a dokonca aj do centraly a dnes mi prisiel papier o zruseni zmluvy z dovodu nedodania fotiek. Skratka bordel.

 12. Lenka

  Souhlasím, s Axou už nechci mít nikdy nic společného a ani ji nikdy nikomu nedoporucim, jsou to podvodníci!

 13. Katarína

  Ako som prišla o STOVKY EUR a som najšťastnejší človek na svete..
  alebo AXA a PARTNERS GROUP / nikdy viac

  Komu sa nechce čítať môj príspevok do konca, vystihnem vám pointu:
  NIKDY sa neupíšte spoločnosti AXA / vraj viac ako štandard a nikdy neverte zamestnancom z PARTNERS GROUPU.

  Akokoľvek vám bude finančný poradca spievať, určite to ako nespokojný zákazník neodporúčam.
  Svedčia o tom aj ich hodnotenia (fakty z Axy: Google 2,2*/5 13 recenzií, Google, Facebookové recenzie si pre istotu zrušili). Očividne spokojných klientov sa ťažko dohľadať. (Pokiaľ sa mýlim, vyčkajte času, ono to príde…:) ) Stačí si do vyhľadávača zadať Axa recenzie a hneď medzi prvými nájdete recenzie typu „AXA NIKDY VIAC!“ alebo ďalšia “ S tak NESERIÓZNYM prístupom som sa nestretol v žiadnej inej poisťovni ani finančnej inštitúcii!” a podobne.

  Štyri roky som im posielala pravidelne bez vynechania platby na tzv. “investičné životné poistenie Prestige MAX” (podľa finančného „poradcu“ 50% išlo na poistenie a 50% išlo na sporenie). Platila som poctivo dokonca aj keď bolo horšie obdobie „od huby“ som si odtrhla, aby som si uhradila svoje záväzky. Za tie roky sa mi tam „nazbieralo“ 1330,80€. Aj napriek tomu, v online systéme axy som videla „Hodnota investície 2,09€“ – áno, nesrandujem. Podľa finančného poradcu „to majú len zle urobený systém“. To FAKT?

  Milej AXE všetko treba posielať písomnými žiadosťami poštou a oni si dávajú záležať, aby 30 dňová lehota odpovede nebola kratšia. Moderná doba internetu, mailu a scanu im nehovoria nič. Veď načo. Čím dlhšie trvá vybavenie žiadosti, tým viac ich ctený klient preplatí. V mojom prípade išlo o 80€, ktoré sa “nazbierali” pri čakaní na listovú komunikáciu, ktorá mohla byť vybavená JEDNÝM TELEFONÁTOM. Bolo celkom vtipné uhrádzať akože tzv. NEDOPLATOK pri rušení zmluvy PLUS vraj poistné v lehote výpovednej lehoty 6 týždňov, len aby som ich meno opäť nemusela riešiť o desať rokov v podobe exekúcie – teda ovšem pokiaľ sa teda spoločnosť toho dožije. Palec hore, dobre ste si to vymysleli.

  V zmluve je klauzula v tomto znení: (čl.1.12., odst. 5 Všeobecných obchodných podmienok 1113 SK týkajúce sa Investičného životného poistenia Prestige MAX):“Poistiteľ a poistník sa môžu na zániku poistenia dohodnúť. V tejto dohode musí byť určený deň zániku poistenia a dohodnutý spôsob vzájomného vyrovnania pohľadávok a záväzkov.“
  Zmluvu podpíšete, lebo vidíte, že sa dá na zániku poistenia dohodnúť. Prečo nie.
  ALE ANI VO SNE BY VÁM NENAPADLO, že ak sa rozhodnete spoluprácu ukončiť, tak vám nevrátia ABSOLÚTNE NIČ! (Týmto pozdravujem môjho bývalého finančného poradcu, nech si užije to malé percento prostriedkov, ktoré dostal za podpis takto nevýhodnej zmluvy.) Zmluva predsa trvá do 9.9.2063. To znamená, že ak by som nechcela o svoje peniaze prísť, tak musím pravidelne mesačne platiť ešte 45 ROKOV (malý prepočet 29r + 45r = 74r + malá myšlienka = je to priemerný vek, ktorého sa ľudia v dnešnej dobe dožívajú? A čo sa stane, keď zomriem náhodou skôr? Môžem? Hmmm…).

  Pri písomnej žiadosti a následnom 30 dňovom čakaní na odpoveď som uvidela v odpovedi svetlo na konci tunela v znení: “Ak by ste zmluvný vzťah so spoločnosťou chceli ukončiť dohodou, tak je to možné na základe písomnej žiadosti, v ktorej bude uvedené ako dôvod ukončenia uzatvorenie novej zmluvy (uviesť konkrétne číslo zmluvy) spolu s požiadavkou výplaty finančných prostriedkov na túto zmluvu, ak vzniknú” (logicky no po štyroch rokoch poistenia PLUS sporenia asi vzniknú, však?). Logická protiotázka zo strany už skoro zúfalého klienta -˃ Veď vo vyššie uvedenom sa nenachádza informácia, že nová zmluva nemôže byť uzatvorená v inej inštitúcii, super! Odpoveď z AXY: “Uvedenú skutočnosť môžete zrealizovať výhradne prostredníctvom spoločnosti Partners Group.” Paráda, veď oni snáď musia spolupracovať aj s inými inštitúciami, no nie? Následne odpoveď od bývalého finančného poradcu: “To znamená, že keď na zmluve je odkupná hodnota, tie peniaze môžeš previesť na iné zmluvy, na čokoľvek. Ale podľa toho čo ti poslali tak tvoja odkupné hodnota je nulová takže tam nieje čo previesť.” To ako vážne? Po tom, ako 4 roky okrem poistenia aj sporím? Veď to je smiešne…Absurdné… Ako je to vlastne možné, keď som do toho išla s tým, že polovica je sporenie? A dosť.

  Nech hovoríme, že 50% išlo na poistenie a 50% išlo na imaginárne sporenie – tak, ako ma oklamal a zaviedol pracovník spoločnosti Partners Group. Tejto firme som venovala stovky eur LEN TAK. Lebo oni to jednoducho nevrátia, tak funguje systém životných poistení vraj v každej inštitúcii. (VEDELI STE, ŽE…? : Prvé DVA ROKY akejkoľvek sumy, ktorú vložíte do Axy v rámci tohto vraj investičného sporenia idú ČISTO na vstupné poplatky?! To je jedno, či platím 30€/mes, alebo 120€mes – prídete o VŠETKO.)

  Gratulujem, verím, že moje zarobené peniaze aspoň naozaj budú reálne použité na pokrytie úrazov a škaredých ochorení až invalidity, ktorými vás strašia, čo všetko sa vám môže stať. Až máte pocit, že zajtra vás má prejsť kamión a v lepšom prípade zostanete na vozíčku do konca života, alebo pri zvažovaní podpisu zmluvy vás hneď vonku zmrzačí nejaký potetovaný mačo.

  Jediná možnosť, ako dostať svoje peniaze nazad je odrezať si ruku, alebo zlomiť si nohu na tri krát a dúfať, že naozaj svoje záväzky plnia (nechcem krivdiť, pretože vďaka bohu tie 4 roky som prežila v zdraví a ani žiadny mačo ma nedobehol). Alebo sa na to vykašľať a tešiť sa, že už vo výpisoch z účtu nikdy neuvidíte figurovať týchto trojpísmenkových alibistických podrazákov.

  Áno, mnohí z vás si povedia že opäť ďalší blbec, ktorý pochopil, ako fungujú poisťovne. Z časti je to tak, ale ja hovorím, že som naletela ZAVÁDZANIU a nepravdivým informáciam v zmluvných podmienkach a taktiež aj jehovistickému vplyvu finančných poradcov z Partners Groupu.

  Pokiaľ by bolo v zmluve uvedené: “Poistiteľ a poistník sa za žiadnych okolností nemôžu na zániku poistenia dohodnúť. Prvé dva roky vašich úhrad prepadnú v prospech spoločnosti ako vstupné poplatky. V tejto dohode poistník súhlasí, že akékoľvek prostriedky, ktoré počas trvania poistenia uhradil mu nebudú navrátené a prepadnú v prospech spoločnosti“ tak mi ukážte toho retardovaného človeka, ktorý by to dobrovoľne podpísal.
  (Pokiaľ toto číta niekto zo spoločnosti PARTNERS GROUP, tak nie – nie je potrebné menovať finančného poradcu, ktorého v texte uvádzam. Svoje ovečky si vychovávate dobre – viď. podpísaná zmluva a o to predsa ide. A náš vzťah bol predsa o DÔVERE… Radšej sa zamerajte na to, či je v poriadku ak pri takejto záležitosti váš zamestnanec máva vašou Dohodou o ukončení spolupráce, aj keď má dohliadať nad ďalšími dvoma podpísanými zmluvami s rovnakým klientom, ale v inej inštitúcii. Tuším vám išlo aj o spokojnosť klienta, nie? Iste pochopíte z tohto textu, že naozaj nemám záujem zostať v spolupráci a keď kdekoľvek uvidím bordovú farbu, tak ma strasie. Zostáva mi naivne veriť, že druhé spoločnosti s ktorými spolupracujete sú serióznejšie a prípadné problémy si s nimi odkomunikujem už ja sama.

  No a pokiaľ toto číta ktokoľvek zo spoločnosti AXA, tak…… vlastne je to jedno, pretože PR oddelenie určite nemáte, pretože máte absolútny nezáujem o vašich klientov (nezodpovedané negatívne recenzie, zrazu vypnutá možnosť recenzií na sociálnej sieti atď). Len tak ďalej, tí hlupáci vám zmluvy podpisujú, tak šetrite na nákladoch firmy. Pokiaľ aspoň trochu chcete pôsobiť ako seriózna firma, zamerajte sa na sprostredkovateľov, ktorí vo vašom mene klamú klientov.
  /Aby som vám iba nekrivdila, musím vyzdvihnúť asi jediného schopného pána z Axy, s ktorým som dnes podpisovala SLÁVNOSTNÉ ukončenie zmluvy. Ten urobil iba jednu chybu. Zamestnal sa u vás./

  Týmto verejným listom pozdravujem aj svojho bývalého finančného poradcu, ktorý ma SVOJIMI pozitívnymi skúsenosťami s AXOU a jej preplatením JEHO úrazu presvedčil o serióznosti spoločnosti AXA a následne o podpise zmluvy. Svoju finančnú stratu beriem ako charitu, som rada, že som ti pomohla s nákladmi na tvoje liečenie. Šetrila som ti na to štyri roky.

  Ja nie som nahnevaná. Nepotrebujem si uhnať infarkt, pretože už životné poistenie chvalabohu nemám :). Bojovať s takýmito inštitúciami je ísť hlavou proti múru – tí, ktorí skúsili, vedia. Som rada, že som mohla svojím 4 ročným sporením prispieť na dobrú vec a to napríklad aj na zdravie môjho bývalého kamaráta a finančného poradcu v jednom.

  Ale aj napriek tomu vás PROSÍM – učte sa z chýb iných.
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

  (O 3 MESIACE NESKôR…..)

  Malý update k 3.5.2018… (výpoveď zmluvy sa riešila 5.2). Prišiel mi druhý dopis (prvý bol nedoplatok nejakých 85€, ktorý bol uhradený a myslela som si, že už je koniec) a to výzva k úhrade ďalších 120€ DO LUFTU. Vysvetlenie??? „Podľa Občianskeho zákonníka je 6 týždenná výpovedná lehota a zmluva je ukončená k najbližšiemu dátumu splatnosti – v mojom prípade do 9.6.2018“ WHAT?!

  Radšej si nechať vŕtať koleno ako podpísať čokoľvek s AXOU ……

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *